Вас також можуть зацікавити новини:

Вас також можуть зацікавити новини:

Кремль звільнив з ФСБ генерала, який курував розробку отрут

Кремль звільнив з ФСБ генерала, який курував розробку отрут

"Полум'яні вітання путінським псам": HIMARS ефектно відпрацював по окупантах (відео)

«Полум’яні вітання путінським псам»: HIMARS ефектно відпрацював по окупантах (відео)

​Сили спеціальних операцій ЗСУ оголосили набір на Кваліфікаційний курс

Київська консерваторія знову відмовилася прибрати ім’я Чайковського з назви

Київська консерваторія знову відмовилася прибрати ім’я Чайковського з назви

КСУ визнав правомірним перейменування УПЦ МП

Із фасаду театру в Чернівцях демонтували погруддя Пушкіна

​На Миколаївщині в районі села Коблеве вибухнула морська міна, яку прибило до берега

Укрзалізниця повертає «Буковельський експрес»

У Херсоні російські війська обстріляли з артилерії підприємство критичної інфраструктури

Близько тисячі кримських татар виїхали до Туреччини після оголошення Росією мобілізації

Запустили ще один блок ТЕС: в Україні скоротився дефіцит електроенергії, — Укренерго

У компанії розповіли, що в країні також зростає рівень споживання енергії через промисловість та підключення до системи абонентів на деокупованих територіях.

Журналіст розкрив колосальні втрати авіації РФ після вибухів на аеродромі "Енгельс"

Журналіст розкрив колосальні втрати авіації РФ після вибухів на аеродромі «Енгельс»

Наступного року вода в Україні двічі дорожчатиме: скільки платитимемо

Салат з кукурудзою: 7 смачних рецептів на Новий рік Кролика

Салат з кукурудзою: 7 смачних рецептів на Новий рік Кролика

"80% полонених з анорексією, шкіра та кістки": колишній бранець про жахи російського полону

«80% полонених з анорексією, шкіра та кістки»: колишній бранець про жахи російського полону

«Відчули себе господарями»: «кадирівці» тероризують жителів Донецька та Мелітополя

Колаборантам з ОПЗЖ закликають заборонити відвідувати Раду вже наступного засідання

Українцям розповіли, скільки коштуватиме традиційний салат «Олів’є» цьогоріч

"Нова пошта" змінює тарифи: які будуть ціни з 1 січня

«Нова пошта» змінює тарифи: які будуть ціни з 1 січня

Дуже скоро: в ОК «Південь» анонсували «смачні» результати ЗСУ

За словами речниці командування Наталії Гуменюк, окупанти продовжують вогневий терор правого берега Дніпра, але відчувають суттєву відповідь ЗСУ.

Бої за Кремінну: РФ перекинула багато резервів через страхи втратити місто, — Гайдай

За словами голови Луганської ОВА, втрата росіянами Кремінної призведе до краху всієї лінії оборони Луганської області.

«Підступні наміри»: у ЗСУ заявили про можливий ракетний обстріл України під Новий рік (відео)

Після вибухів на авіабазі в Енгельсі росіяни зосередили стратегічну авіацію. Українське військове командування попереджає, що загроза нової масованої атаки з інфраструктури не зникла.

У РФ анонсують танки «Армата» на війні проти України: чи зможуть вони на щось вплинути

Танк із безлюдною баштою планувався як машина для «мережецентричної війни», яка зможе працювати у зв’язці з новою бронетехнікою. Потрібної артилерії та БМПТ у російській армії все ще немає, як і серійного виробництва «Армат».

Новогодняя елка Цветочная Балерина, тематическая елка

Смачно та корисно: святковий салат із курячою грудкою та без майонезу

Головний секрет смаку цього салату – у правильно приготовленій заправці.

До держборгу України додалося ще понад 4 млрд гривень: чому так відбувається

За словами голови комітету Верховної ради з питань податкової та фінансової політики Данила Гетманцева, основною причиною росту державного боргу в листопаді є зовнішні запозичення на фінансування дефіциту бюджету.

В Україні заарештовано майно російського олігарха Усманова на майже 2 млрд грн — СБУ (фото)

Слідство встановило, що олігарх ховав залізну руду на нелегальних портах України, звідки потім хотів вивезти її до Росії для потреб військово-промислового комплексу країни-агресора.

За рішенням Кремля: у РФ звільнили генерала ФСБ, якого пов’язують з отруєнням Навального

Едуард Черновольцев займався Інститутом криміналістики ФСБ, який розробляє отрути. Журналісти The Insider пишуть, що вони були незадоволені в Кремлі — він критикував вторгнення в Україну.

Внаслідок удару по авіабазі в Енгельсі пошкоджено 5 бомбардувальників Ту-95МС, – Золкін

За інформацією журналіста, після «прильоту» загинуло 17 військових, а 26 отримали поранення. Водночас через погану погоду супутники візуально встановити наслідки удару не можуть.

20-річна індійська актриса скоїла самогубство прямо під час зйомок серіалу

Колишнього бойфренда знаменитої співачки затримала поліція.

Батько 102 дітей попросив своїх 12 дружин користуватися протизаплідними пігулками (відео)

За словами фермера, через подорожчання рівня життя йому важко прогодувати нових дітей.

Нормальних відносин із Заходом у РФ не буде десятиліттями – німецький депутат

Росія вийшла з числа цивілізованих країн і потрібно багато часу, щоб повернутися до діалогу.

Зеленський збирав Ставку: говорили про Бахмут та Кремінну

Мобилизованного на Камчатке осудили на 1,5 года за отказ воевать в Украине

Пашинян заявил Путину о фиаско российских миротворцев в Карабахе

Российские миротворцы, введенные в Нагорный Карабах в 2020 году после короткой, но кровопролитной войны не выполняют своих функций и утратили контроль над ключевой дорогой, которая связывает армянский анклав в Азербайджане с территорией страны. Об этом президент Армении Никол Пашинян заявил на переговорах с президентом РФ Владимиром Путиным в рамках неформального саммита лидеров СНГ в Санкт-Петербурге.

По словам Пашиняна, кризис вокруг Лачинского коридора, перекрытого Азербайджаном в начале декабря, — это «самый оперативный вопрос» по ситуации в Карабахе в настоящий момент.

«Это зона ответственности российских миротворцев. <…> И я хочу напомнить, что согласно трехстороннему заявлению президентов РФ, Азербайджана и премьер-министра Армении, Лачинский коридор должен быть под контролем российских миротворцев», — сказал Пашинян.

Он добавил, что Азербайджан взялся гарантировать беспрепятственный проезд пассажиров и грузов по Лачинском коридору. «А сейчас получается, что Лачинский коридор не под контролем российских миротворцев», — констатировал Пашинян, уточнив, что хотел бы услышать от Путина варианты решения этой проблемы.

Азербайджан 12 декабря заблокировал единственную автотрассу, которая связывает Нагорный Карабах с Арменией. В Баку объяснили происходящее действиями гражданских активистов и экологов, протестующих против «незаконной деятельности армянской стороны». Россия заявила о переговорах миротворцев с азербайджанской стороной, в то время как разблокировать коридор призвал Госдепартамент США.

На прошлой неделе Пашинян сообщил, что из-за блокады в Карабахе зреет гуманитарный кризис: в регионе ощущается дефицит продовольствия и товаров первой необходимости, а сотни семей разделены.

23 декабря в Москве должна была состояться встреча глав МИД Азербайджана, Армении и России, но за сутки до ее начала стало известно, что армянский министр не приедет в российскую столицу. «Приоритетом работы Арарата Мирзояна на данный момент является решение проблем, связанных с гуманитарным кризисом в Нагорном Карабахе», — объяснил ситуацию МИД Армении.

В сентябре Пашинян на саммите Организации стран договора о коллективной безопасности заявил о «фиаско» военного блока, собранного Кремлем из республик бывшего СССР. Он также отказался подписать декларацию саммита ОДКБ, назвав ее текст недостаточно доработанным: в нем отсутствует «четкая политическая оценка ситуации на армяно-азербайджанской границе». Это «может означать отказ ОДКБ от союзнических обязательств и интерпретироваться Азербайджаном как зеленый свет для агрессии», заявил Пашинян.

Боевые действия на границе Армении и Азербайджана вновь вспыхнули 13 сентября. Ереван обвинил Баку в обстрелах юго-восточной границы, а Азербайджан в свою очередь заявил, что армянские военные минировали пути снабжения. Пашинян обратился за военной помощью к России и ОДКБ по статье 4 устава организации, согласно которой агрессия против одной страны рассматривается как нападение на всех членов блока. Но в ответ ОДКБ выразила лишь «крайнюю озабоченность».

Вас також можуть зацікавити новини:

Сотрудники ФСБ застрелили двух подозреваемых в подготовке нападения на военкомат

В Кабардино-Балкарии сотрудники ФСБ убили двух местных жителей, которых подозревали в подготовке нападения на военкомат, пишет телеграм-канал Baza.

Перед этим следствие возбудило уголовное дело о подготовке теракта в отношении 40-летнего Мурата Шадова и 45-летнего Тимура Маршенкулова. По версии следователей, они собирались напасть на военкомат в городе Чегем.

В прошлом мужчины были несколько раз судимы. Также, по данным правоохранительных органов, они были вооружены и могли оказать сопротивление. При задержании сотрудниками ФСБ в лесу на окраине Нальчика подозреваемые открыли огонь. Силовики убили их «ответным огнем», никто из правоохранителей не пострадал.

У подозреваемых нашли автомат Калашникова, пистолет Макарова и самодельное взрывное устройство весом два килограмма в тротиловом эквиваленте.

С 24 февраля, когда президент России Владимир Путин отдал приказ о вторжении в Украину, СМИ сообщили о 68 поджогах военкоматов, зданий администраций, мэрий, офисов «Единой России» и двух случаях стрельбы в военкоматах, подсчитали «Автозак Live» и The Moscow Times на основе открытых данных.

При этом до начала мобилизации, которую Путин объявил 21 сентября, число подобных инцидентов составляло 25, а после начала призыва на фронт — 45. Таким образом, частота нападений на военкоматы с 21 сентября выросла более чем в восемь раз.

Минобороны пригрозило, что на поджигателей военкоматов будут заводить дела о терроризме (ст. 205 УК РФ, до 20 лет лишения свободы). До мобилизации поджоги рассматривали по статье «умышленное уничтожение или повреждение имущества» (ст. 167 УК РФ), которая предусматривает до 5 лет лишения свободы.

Однако были и исключения: первого известного поджигателя Кирилла Бутылина, который в начале марта забросал «коктейлями Молотова» военкомат в подмосковных Луховицах, еще в июне включили в реестр террористов и экстремистов, а его дело переквалифицировали с вандализма и поджога на «совершение теракта».

Известно и о другом случае: 26 декабря следствие изменило статью обвинения для двух поджигателей военкомата в городе Нижневартовске с умышленного уничтожения или повреждения имущества и хулиганства на теракт.

Согласно версии обвинения, Владислав Борисенко и Василий Гаврилишен пытались поджечь военкомат в Нижневартовске в мае. Площадь возгорания составила 1 кв. м. Местные жители сообщили о поджоге в полицию, на место оперативно выехали пожарные и потушили пожар.

Еще в мае адвокат обвиняемых Павел Руснаков говорил, что его подзащитных могут обвинить в терроризме. Он допускал это в случае, если выяснится, что мотив поджога был связан с войной в Украине или подозреваемые получили за поджог деньги.

Вас також можуть зацікавити новини:

Тайвань втрое увеличит срок службы в армии из-за китайской угрозы

Срок службы в тайваньской армии увеличат в три раза — с четырех месяцев до года. ОБ этом объявила президент ремпублики Цай Инвэнь. Реформу готовили два года и принимать ее было «чрезвычайно сложно», признала Цай, но принимать такое решение — «неизбежная ответственность» главнокомандующего вооруженными силами, передает Центральное информационное агентство Тайваня.

Служить в армии год начнут все новобранцы, призванные после 1 января 2024 года. Призыву будут подлежать граждане, родившиеся после 1 января 2005 года. На службе солдатам положен оклад — он увеличится до 26 307 тайваньских долларов (около $850) со страховкой и питанием. Раньше тайваньским военнослужащим выплачивали 6500 тайваньских долларов ($211).

По словам Цай Инвэнь, изменения в режиме военной службы продиктованы угрозой со стороны Китая. Только готовясь к войне, можно избежать войны, и только имея возможность сражаться, можно остановить войну, считает президент республики. Пока Тайвань достаточно силен, он не станет полем битвы, и молодые люди не отправятся на поле боя, подчеркнула она. «Президент Цай заявила, что никто не хочет войны — ни правительство и народ Тайваня, ни международное сообщество, но мир не упадет с неба», — отмечает агентство.

В октябре председатель КНР Си Цзиньпин пообещал противостоять сепаратизму на Тайване, который Пекин считает своей территорией. Он отметил, что материковый Китай стремится к «мирному воссоединению» с островом, но может и применить силу. Параллельно Си Цзиньпин объявил о планах модернизации Народно-освободительную армию Китая к 2027 году. ЦРУ США считает, что к этой дате Пекин планирует установить военный контроль над Тайванем.

Вас також можуть зацікавити новини:

Политика Илью Яшина этапировали в Удмуртию

Приговоренного к 8,5 года лишения свободы оппозиционера Илью Яшина отправили в СИЗО в Удмуртии. Об этом журналистам рассказала адвокат политика Мария Эйсмонт.

В начале декабря Мещанский суд Москвы приговорил бывшего муниципального депутата Илью Яшина к 8,5 года колонии общего режима. Его признали виновным в «распространении фейков» о российской армии.

В мае на Яшина составили четыре протокола по административной статье о «дискредитации» российской армии. Его арестовали 13 июля — в день, когда он должен был выйти из спецприемника. Там политик отбывал срок в 15 суток.

Уголовное дело против него возбудили из-за апрельского стрима на YouTube, в котором он рассказывал о событиях в Буче, где после отвода российских войск были обнаружены десятки трупов мирных жителей.

Во время последнего слова Яшин заявил, что ни о чем не жалеет и считает, что поступил правильно. «Лучше провести 10 лет за решеткой, оставаясь честным человеком, чем молча сгорать от стыда за кровь, которую проливает твое правительство», — сказал он. Яшин принципиально отказался покидать Россию после начала войны в Украине.

Приговор Яшину прокомментировал Владимир Путин, отвечая на вопросы журналистов. При этом президент сперва переспросил у задавшего вопрос корреспондента «Коммерсанта», кто такой Яшин.

На вопрос о том, не кажется ли Путину, что «8,5 лет за слова — это зверский срок», президент заявил, что «если кажется — надо креститься». Он добавил, что не считает «целесообразным» подвергать сомнению решение суда, и отметил, что у Яшина есть возможность подать апелляцию.

Вас також можуть зацікавити новини:

​»Випав із вікна готелю»: В Індії загинув один із найбагатіших депутатів Росії
У поліції вважають, що він учинив самогубство, хоча не виключають, що росіянин міг випасти з балкона випадково.

В Індії після падіння з третього поверху готелю загинув депутат «Єдиної Росії» Павло Антов, який раніше входив до списку Forbes.

Про це повідомляють індійські та російські ЗМІ.

Тіло 65-річного депутата знайшли перед готелем у суботу, 24 грудня. За два дні до цього в тому ж готелі знайшли непритомним із кількома порожніми пляшками вина навколо друга Антова — 61-річного підприємця Володимира Биданова. Пізніше він помер у лікарні. За попередньою інформацією, йому стало зле через надмірну кількість випитого алкоголю.

У поліції вважають, що Антов вчинив самогубство, хоча не виключають, що росіянин міг випасти з балкона випадково.

Видання «Медіазона» пише, що у 2018 році, коли Антов став депутатом, він задекларував дохід у майже 10 мільярдів рублів (приблизно 146 мільйонів доларів за нинішнім курсом), очоливши рейтинг російського Forbes серед держслужбовців та депутатів.

У червні в акаунті Антова у WhatsApp з’явилася сторіз про обстріл російськими військовими житлового будинку в Києві. Тоді постраждали шестеро людей, а один чоловік загинув. У сторіз йшлося: «Щиро кажучи, інакше, ніж терор, це все назвати вкрай складно». Незабаром її видалили, а Антов запевнив, що є прихильником Путіна, патріотом Росії та поділяє цілі так званої «спеціальної військової операції».

Нагадаємо, у вересні повідомлялося, що в Москві загинув голова ради директорів російської нафтової компанії «Лукойл» Равіль Маганов. Він випав із вікна Центральної клінічної лікарні.

У липні в Росії помер гендиректор логістичної компанії «Астра-Шиппінг», яка спеціалізується на підрядах Газпрому. Повідомлялося, що чоловік вчинив самогубство. З початку року це вже четверта смерть топменеджера, безпосередньо пов’язаного з Газпромом. У січні в Ленінградській області знайшли мертвим топменеджера «Газпром інвесту» Леоніда Шульмана, у лютому — заступника директора Єдиного розрахункового центру Газпрому з корпоративної безпеки Олександра Тюлякова. Офіційні версії причин загибелі в обох випадках — також самогубство.

У квітні в Москві знайшли мертвими колишнього віцепрезидента Газпромбанку Владислава Аваєва, його дружину та дочку. За версією слідства, Аваєв застрелив своїх близьких, а потім наклав на себе руки.

Вас також можуть зацікавити новини:

З моменту старту проекту «Хочу жити» надійшло близько 4,5 тис. звернень від росіян щодо добровільної здачі в український полон.
Про це повідомив речник координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Віталій Матвієнко в ефірі інформаційного телемарафону.
«З вересня, з моменту старту проекту, кількість звернень – приблизно 4,5 тис. В день приблизно – від 70 до 100 звернень. До нас звертаються родичі тих, кого можуть мобілізувати або вже мобілізували. До нас звертаються вже мобілізовані і ще не мобілізовані. І також є звернення від кадрових військових РФ», — сказав Матвієнко.

«Україна враховує те, що Росія посилила відповідальність за добровільну здачу в полон, тому всі російські військовослужбовці, які добровільно здаються, оформлюються нашою стороною як ті, що були взяті в полон під час бою. Це гарантує таким полоненим, після того, як вони повернуться в Росію, що їх не переслідуватимуть, і зберігатимуться усі виплати», — сказав речник.
За його словами, ті, хто здаються в полон, самі ухвалюють рішення, чи вони бажають швидко повернутися назад через в обмінний фонд.
«Вони можуть ухвалити рішення повернутися після перемоги України над Росією, вони можуть попросити прихисток в Україні, але проходять певну процедуру, де з’ясовується, чи цей військовослужбовець причетний до якихось воєнних злочинів… Також він може попросити прихисток в країнах Європи, таких, як Німеччина і Нідерланди», — сказав Матвієнко.

Вас також можуть зацікавити новини:

Вибухи на аеродромах в РФ можуть ускладнити для неї удари по енергосистемі України — NYT

Привабливість знищення ракетного потенціалу РФ на її ж території переважує будь-які ескалаційні побоювання.

Україна завдає більш рішучих ударів по цілях у глибині російської території. За оцінками Києва, збройні сили РФ ведуть бойові дії на межі своїх звичайних можливостей.
Поки українські удари по аеродромах в серці Росії, нібито не завдали значної шкоди, пише The New York Times. Але ці атаки змусили Росію перемістити літаки далі на схід, що потенційно ускладнило терористичну кампанію з завдавання ударів крилатими ракетами по енергосистемі України.
NYT зазначає, що Росія запускає крилаті ракети з бомбардувальників, які злітають із постраждалих аеродромів. Більш того, вибухи на російських аеродромах потенційно можуть знищити ракети на землі до того, як вони зможуть бути розгорнуті.

Враховуючи широко поширену в Києві серед чиновників і цивільних думку про те, що Росія не може зробити Україні більше, ніж вона вже робить, якщо не брати до уваги ядерної інтенсифікації, привабливість знищення ракетного потенціалу РФ на її ж території переважує будь-які ескалаційні побоювання.
Військовий експерт Сергій Грабський зазначив, що українські військові без коливань завдають ударів по аеродромах, паливних сховищах і складах з боєприпасами, які є законними військовими цілями.
Завдавання ударів по об’єктах у Криму і транскордонні артилерійські дуелі стали звичайною справою, оскільки війна наблизилася до Росії і тимчасово окупованого півострова. «Ніякої реакції. Чому? Тому що у росіян просто немає для цього можливостей», — зазначає Грабський.
NYT зазначає, що дальні удари України збіглися зі скороченням у Росії запасів крилатих і тактичних балістичних ракет.

Вас також можуть зацікавити новини:

Журналіст розкрив колосальні втрати авіації РФ після вибухів на аеродромі «Енгельс»

Зокрема, пошкоджено диспетчерську вежу управління.

Вибухами на території аеродрому стратегічної авіації «Енгельс» пошкоджено 5 бомбардувальників Ту-95, повідомив журналіст Володимир Золкін з посиланням на джерела.
За уточненими даними журналіста, в результаті «прильотів» ліквідовано 17 окупантів, ще 26 поранено (троє загарбників – у важкому стані).
Крім того, пошкоджено диспетчерську вежу управління

Нові удари по «Енгельсу» — що відомо

26 грудня на території аеродрому стратегічної авіації «Енгельс» (за 600 км від кордону України) пролунали нові вибухи.
Росія заявила, що ППО збила на підльоті до об’єкта невідомий безпілотник, а уламки вбили трьох людей. При цьому Москва звинуватила в атаці Україну.
За кілька днів до того росіяни тренувалися на «Енгельсі» до завдання нових ударів по Україні. За словами радника ОП Олексія Арестовича, свіжа «бавовна», імовірно, завадила здійснити повітряний наліт на українські міста напередодні свят.
Пізніше у ВПС України зазначили, що після вибухів окупанти розосередили літаки по інших аеродромах – подалі від українського кордону.
The New York Times пише, що це може значно ускладнити для росіян здійснення масованих атак по українській енергетиці. Дальні удари України збіглися зі скороченням у Росії запасів крилатих і тактичних балістичних ракет.
Це не перша атака безпілотників на російський «Енгельс». Попереднього разу, 5 грудня, вибухи пошкодили щонайменше кілька бомбардувальників.