Главная — Блоги — Блог Сергія Березенка — 28 февраля 2017, 13:59
Чи здатна Європа протистояти російським кібератакам
Цьогорічні вибори в багатьох країнах ЄС, серед яких визначальними стануть результати в країнах-локомотивах – Франції і Німеччині, відрізняються не тільки жорсткою політичною боротьбою серед опонентів але й потужним впливом зовнішніх гравців. Мова йде звичайно ж про Росію. Намагаючись переформовувати Європу «під себе», агенти Кремля використовують всі доступні засоби: гроші, шантаж, інформаційні провокації, терористичні акти, спрямування міграційних потоків до країн ЄС, персональні зв’язки та ін. Навіть такий титан як Сполучені Штати Америки вимушені були визнати, що Путін був одним з основних гравців на минулих президентських виборах.

Сергій Березенко , Народний депутат України VIII скликання, заступник голови парламентської фракції Партії “Блок Петра Порошенка”

Фото: devilscafe.in
Вагомим підтвердженням того, що перш за все європейців турбує саме інформаційне втручання Москви, стала 53-я Мюнхенська конференція з безпеки, що проходила 17-19 лютого. Деякі критики вже починають говорити про те, що, мовляв, вона стала «холодним душем для України», оскільки нашій країні приділили мало уваги. Але це не так, Україна отримала достатньо позитивних політичних меседжів. Головний — Росію, як образ реального ворога, було визнано серед основних загроз безпеці Західного Світу. Європа нарешті відчула, що це не тільки наша, але і їхня проблема, бо наступними можуть стати вони. І це кардинальна різниця між конференціями попередніх років. ЄС згуртувала єдина позиція — Росія втручається у вибори в інших країнах.

Одним із основних інструментів такого втручання є генерація фейкових новин, злами комп’ютерних систем, формування суспільної думки за допомогою підконтрольних ЗМІ і навіть провокації фізичного характеру. Це настільки стривожило представників Європейських спецслужб, що у Німеччині, наприклад, створюється спеціальний обчислювальний центр для протистояння російським кібератакам. Нещодавно навіть канцлер Ангела Меркель була змушена констатувати, що з’явилися ознаки інтернет-атак і дезінформаційних кампаній, сліди яких ведуть до Російської Федерації. Канцлер Німеччини під час Мюнхенської конференції зазначила, що хотіла б обговорити питання кібератак та фейкових новин з Росією, однак, висловила сумніви, чи може бути ця проблема успішно вирішена до європейських виборів цього року.

Привертає до цієї проблеми увагу і кандидат у президенти Франції Еммануель Макрон, закликаючи владу на самому високому рівні зайнятися цим питанням. Його підтримали французькі спецслужби, які заявили, що очікують на втручання РФ у президентські вибори на стороні Ле Пен. Підтвердив готовність до кібератак і Міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро.

А у Нідерландах взагалі вирішили через загрозу зламу не використовувати комп’ютери для підрахунку голосів на березневих виборах і повернутися до ручного підрахунку. Про збільшення кібератак у минулому році на 60% в порівнянні з 2015 роком заявили і в НАТО.

 

Читайте: Союзники НАТО сообщили о причастности России к кибератакам, — Столтенберг
Справа зайшла настільки далеко, що спецслужби Франції, Німеччини та Нідерландів домовилися обмінюватися інформацією щодо подібних спецоперацій РФ, зокрема, зливу електронних листів, здобутих в ході злому, застосування інтернет-ботів для поширення фальшивих або дезорієнтуючих новин в соціальних мережах та ін.

А нещодавно стало відомо, що Європейський Союз виділяє додатково 800 тис. євро оперативній робочій групі зі стратегічних комунікацій «East StratCom Task Force», з метою протидії спробам Росії вплинути шляхом дезінформації та пропаганди на вибори у Європі.

Москва цілеспрямовано розкачує ситуацію в країнах Європи і, як у випадку із Трампом, робить ставки на «своїх» кандидатів до парламентів та посад президентів і зупинятися не збирається. Тому цьогорічні європейські вибори однозначно пройдуть під знаком РФ і стануть для ЕС тестом на виживання. Євросоюз або вціліє та вийде з кризи сильнішим, або доведе, що це «химерне» об’єднання, що здатне існувати лише у відносно спокійні часи.

Але ситуація далека від трагічної. Основні європейські гравці вже знають, чого саме очікувати від російських спецслужб, а як відомо: хто попереджений, той озброєний.

У будь-якому випадку все буде залежати від громадян та урядів тих країн, в яких відбудуться вибори. Непросто буде Путіну розвернути на 180 градусів усю зовнішню політику ЄС. Навіть Ле Пен не здатна власними силами змінити позицію Франції щодо, наприклад, зняття санкцій з РФ.

Україні ж слід зробити висновки і готуватися до непростого року, адже увага наших основних європейських союзників буде великою мірою прикута до власного політичного майбутнього. Проте вони вже зрозуміли, що повинні допомагаючи союзникам, таким як країни Балтії, протидіяти наслідкам російського впливу. Нещодавно стало відомо, що Великобританія виділить 800 млн. дол. Україні та країнам Балтійського регіону для кіберпротиснояння з РФ. Ці гроші надійдуть дуже вчасно, адже російський інформаційний вплив на Україну відчувається кожного дня, як за допомогою традиційних ЗМІ – радіо, друковані та ТБ, так і через Соціальні мережі та мережеві ЗМІ.

Проте, є й позитивна сторона – ми стали досвідченішими. Знаємо чого очікувати і як протистояти тому, з чим вже стикались. Але цього недостатньо. Потрібна єдина стратегія та єдина команда, інакше нам не вистояти у цій підступній інформаційній війні. Тому дуже на часі стала нещодавня заява міністра закордонних справ Клімкіна про створення Українського інституту, який має займатися формуванням образу сучасної України у світі та зростання довіри до неї за кордоном. І кожен з нас може зробити у цю справу свій внесок.

Нашими головними завданнями і надалі залишаються — будувати армію, розвивати економіку та посилювати соціальний захист людей – нашої основної цінності.

 

Читайте: РФ ведет против Украины киберразведку для дискредитации определенных политиков, — Сюмар
Сергій Березенко , Народний депутат України VIII скликання, заступник голови парламентської фракції Партії “Блок Петра Порошенка”

ДРУГИЕ ЗАПИСИ БЛОГА:
Українське літакобудування отримало нові крила від парламенту23 декабря 2016, 12:21
Ціна Незалежності23 августа 2016, 15:40
Реанімацію української авіагалузі розпочато15 июля 2016, 13:26
ТЭГИ: РОССИЯ, ЕВРОСОЮЗ, КИБЕРБЕЗОПАСНОСТЬ
Купить квартиру вКиеве. rybalsky.com.ua Совре­менный жилой район Рыбальский. Ваша комфортная жизнь возле воды!ПреимуществаКвартирыЗастройщикСвязаться с намиАдрес и телефонКиевПроектная декларация на рекламируемом сайтеОбъявление скрыто.
Скрыть рекламу:Не интересуюсь этой темойНавязчивое и надоелоСомнительного содержания или спамМешает просмотру контента
Красивые шкафы-купе на заказ ds-mebel.com.ua Свое произ­водство, евро­пейская фурни­тура, бесплатный выезд дизай­нера. Киев.Изготовим любой шкаф за неделюЛюбой цвет и рисунок3 года гарантииАдрес и телефонКиевОбъявление скрыто.
Скрыть рекламу:Не интересуюсь этой темойНавязчивое и надоелоСомнительного содержания или спамМешает просмотру контента
Пуль­товая охранав Киеве ohorona.info Каче­ственная охрана поме­щений с выездом групп быстрого реаги­рования.Для домаДля бизнесаОтзывы,рекомендацииАкцииАдрес и телефонКиевОбъявление скрыто.
Скрыть рекламу:Не интересуюсь этой темойНавязчивое и надоелоСомнительного содержания или спамМешает просмотру контента
Яндекс.Директ
Читайте в разделе
Олександр Ганущин
Пробачаємо і просимо вибачення
Християнський принцип належного вшанування мертвих не завжди можливо реалізувати без обмовок на тему того, хто в цьому винен і розмов щодо пошуку покарання умовних винуватців. Але сьогодні інший день.18:45
Митрополит Олександр
Світ, у якому ми існуємо. Церква, у якій ми живемо. Звістка, яка нас змінює. Частина 2: Розділення
Аані сучасні технології, ані новітні наукові відкриття, що перевертають наші уявлення про світ, — не здатні змусити людство отямитися і припинити насильство.10:21
Дмитрий Спивак
Конкурсная профанация по-одесски
Новый губернатор хочет сформировать свою команду для решения поставленных задач. Проверенные кадры подтягивает. Зачем тогда нужны эти т.н. конкурсы? Для чего устраивать эту показуху?17:50
Олександр Давиденко
НАЗК – реальні проблеми у визначенні напрямків діяльності
Є багато серйозних претензій до діяльності НАЗК та форми, змісту, оформлення і періодичності подання звітів політичних партій, бо ці звіти і є основним інструментом впливу Агентства на партії.17:26
Олександр Ябчанка
Медична реформа: публічні консультації проти телевізійних істерик
Як наслідок браку інформації від міністерства та агресивної кампанії проти медичної реформи, на місцях панують міфи, що множаться останнім часом не лише на сторінках «зливних бачків» в інтернеті, але…13:15
Цифра тижня
41,1% частка Києва у всьому товарному імпорті України
Хоча столиця є беззаперечним лідером із надання послуг іноземним партнерам, але одночасно Київ імпортує чималу їх частку – 38% загального обсягу по Україні.15:13
Виктор Круглов
У нас в Україні найкраща освіта
Знання бакалаврів і магістрів цілком відповідають спеціальності. Випускники вишів, приходячи на роботу, вражають корифеїв глибиною знань, які застосовують на благо фірми, установи чи інституції.